BATIK TIRNAK

Her şeyden önce “tırnak batması” sebeplerini bilmemiz gerekir. Bu sebeplerin başlıcalarını şu şekilde sayabiliriz:

– Ayağı çarpma, tırnak üzerine darbe oluşması, tırnak üzerine gelecek şekilde ayağa basılması gibi sebeplerle tırnakta travma oluşması,
– Ayaktaki aşırı terleme,
– İyi uymayan dar ve sivri burunlu, Ucu dar, aşırı yüksek topuklu ayakkabıların uzun süreli giyilmesi,
– Çok dar ve sıkı çorap giyilmesi,
– Herhangi bir tırnak mantarı enfeksiyonu ve tırnakta oluşabilecek kalınlaşma,
– Ayak ve parmak deformasyonları,
– Hamilelik ve doğum sonrası dönemlerdeki kilo artışları,
– Tırnakların sivri veya derin şekilde yanlış kesilmesi,
– Çok koşarak spor yapmak,
– Yanlış pedikür yapılması,
– Genetik yatkınlık,
– Şişmanlık…

Tırnak batması, cildin tırnak üzerine büyümesi veya tırnağın cilt içine büyümesi ile gelişebilir. Tırnak ilk kez battığında; şişme sertleşme ve temasa hassaslık gözlemlenebilir. Daha sonra kızarıklık enfeksiyon ve ağrı oluşur. Tırnak batması problemi çoğunlukla baş parmakta olmak kaydıyla tüm tırnaklarımızda oluşabilir. Batık oluşumunun önlenmesi ya da oluşmuş batığın giderildikten sonra tekrar oluşmaması için, batığa sebep olabilecek olumsuzlukların günlük yaşantıdan uzaklaştırılması gerekir. Ayakkabılar özenli seçilmeli, tırnak kesimine dikkat edilmeli, ayak darbe ve travmalardan korunmalıdır.

Batık tırnak probleminde, dünyanın pek çok yerinde tercih edilen “3TO tel yöntemi” ayak bakımı uzmanlarımız tarafından başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Bu sistemle yatağı bozulmuş ve yanlardan ete gömülmüş olan tırnak iki tarafından özel titanyum tellerle askıya alınıp, ortadan sıkıştırılarak yukarıya kaldırılır. Tırnak askıdayken, tırnak yatağı yeniden ve baskı altında olmadan şekillenir. Tırnak uzaması takip edilerek telin uygulandığı yer uygun periyotlarla değiştirilerek kontrol sağlanır. Tırnak uzamasıyla birlikte batık olan bölgeden serbest tırnak ucuna ulaşıldığında batığın tamamen geçtiği ve tırnak yatağının tamamen düzeldiği görülür. Batık her ne sebeple oluşmuş olursa olsun bu yöntemle, etkin, sağlıklı, acısız ve günlük yaşamdan kopmadan batığın iyileşmesi sağlanır. 3TO tel yönteminin uygulanmasından hemen sonra ayakkabısını giyebilen kişi, spor yapabildiği gibi uzun saatler ayakta kalabilir.

Fiyat ve Bilgi Formu